Opaska zaciskowa typu Esmarcha

Duże zdjęcie Opaska zaciskowa typu Esmarcha
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
68 / 70
<
>
Opaska zaciskowa typu Esmarcha przeznaczona do tamowania silnych krwotoków z kończyn. Nazwa pochodzi od nazwiska niemieckiego lekarza Friedricha von Esmarcha, który po raz pierwszy zastosował podobną. W Polsce nazywano w ten sposób opaski zaciskowe wykonane z gumy. Model widoczny na zdjęciu był zdaje się jednym z bardziej popularnych - ma formę płaskiego gumowego paska z tasiemkami do wiązania na końcach. Jedna sztuka opaski zaciskowej (dowolnego typu) powinna znajdować się w każdej apteczkace i torbie sanitarnej używanej przez drużyny medyczno-sanitarne Oddziałów Samoobrony.
Data dodania: 30 grudnia
Datowanie przedmiotu: 1960 - 1980
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 78 razy od 30 grudnia
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.