Opaska zaciskowa typu Esmarcha

Duże zdjęcie Opaska zaciskowa typu Esmarcha
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
68 / 69
<
>
Opaska zaciskowa typu Esmarcha przeznaczona do tamowania silnych krwotoków z kończyn. Nazwa pochodzi od nazwiska niemieckiego lekarza Friedricha von Esmarcha, który po raz pierwszy zastosował podobną. W Polsce nazywano w ten sposób opaski zaciskowe wykonane z gumy. Model widoczny na zdjęciu ma formę gumowego węża, z metalową kotwiczką na jednym z końców. Jedna sztuka opaski zaciskowej (dowolnego typu) powinna znajdować się w każdej apteczkace i torbie sanitarnej używanej przez drużyny medyczno-sanitarne Oddziałów Samoobrony.
Data dodania: 1 stycznia
Datowanie przedmiotu: 1960 - 1980
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 60 razy od 1 stycznia
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.