Ciężki samochód pancerny łączności.

Duże zdjęcie Ciężki samochód pancerny łączności.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
244 / 406
<
>
Ciężki samochód pancerny łączności SdKfz 232 (6 rad) był przeznaczony dla cięzkich, pancernych plutonów rozpoznania jakowóz łącznosci. Budowany był głównie na trzyosiowych podwoziach cięzarówek Magirus. Był w zasadzie cięzkim samochodem pancernym SdKfz 231 (6 rad) z upchniętą wewnątrz radiostacją o dużej mocy. Oba pojazdy można odróżnić po tym iz ten pierwszy posiada dużą antenę ramową której jeden koniec mocowany był dwoma wspornikami do tylnej części kadłuba a z przodu na specjalnym wsporniku na wieży, umożliwiającym obracanie jej. Uzbrojenie to 2 cm  KwK 30/38 7.92 mm MG 13

Bardzo dobrze widoczne takie elemnty jak przednie małe kółko ułatwiające pokonanie przeszkód terenowych, hak ewaukacyjny, reflektory (bez nakładek zaciemnieniowych), "bagnety" oznaczające skrajnię pojazdu, żaluzję wlotu powietrza do chłodnicy i przedziału silnikowego, uzbrojenie w wieży, część anteny ramowej, metalową ramkę w formie chorągiewki do mocowania oznaczeń taktycznych, obudowa wychylnego ramienia kierunkowskazu oraz bieżnik opony. Po lewej, nad rejestracją, widoczne wczesne oznaczenie taktyczne pododdziału ciężkich samochodów pancernych. Rejestracja wskazuje na Wehrkreis VI- Münster (6ty okrękg wojskowy). Pojazdy tego typu były produkowane w latach 1932- 1935. W związku ze słabą mobilnością (napęd tylko na dwie osie) oraz wprowadzeniem nowych pojazdów na podwoziach ośmiokołowych, zostały wycofane z linni po kampanii we Francji, choć liczne zdjęcia dowodzą ze pojawiły się i na Bałkanach i w pierwszej fazie ataku na Sowiety. Zdjęcie wygląda jak komercyjne ale wykonane w małym formacie, na standardowym papierze i bez żadnych sygnatur, co wskazuje na wywołanie w zwykłym zakładzie fotograficznym.
Data dodania: 1 stycznia 2022
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 73 razy od 1 stycznia 2022
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.