Przeworsk Bahnhof
Data dodania: 9 stycznia, 22:24
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1944
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 42 razy od 9 stycznia, 22:24
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
10 stycznia, 18:38
Czasmi myślę że jeżeli jest to kompromis (pozostawienie zenętrznej części w stylu oryginalnym a urządzenia wnętrza po nowoczesnemu) pomiędzy ocaleniem budynku a spaleniem go przez meneli za dwa wina postawine przez dewelopera, to chyba jest dobry kompromis. Jednak kiedy się oglada na przykład zdjęcia takich oryginalnych wnętrz to jednak szkoda.
Kustosz Profil Profesjonalny
9 stycznia, 22:54
Kiedy dziesięć lat temu zakończono modernizację przeworskiego dworca media z dumą donosiły: ”Jest to przywrócone do pierwotnego wyglądu jak za babci Austrii. Z zewnątrz dworzec wygląda tak jak przed ponad 100 laty, ale wnętrze to już XXI wiek.” Można oczywiście dyskutować czy to przywrócenie pierwotnego wyglądu czy raczej wariacja na ten temat. Osobiście żałuję, że nie nawiązano do tej, widocznej na tej pocztówce, ciekawej wersji. Wyraźne zapożyczenia ze stylu zakopiańskiego czyniło architekturę ciekawszą i wpisywało się w przedwojenną dyskusję o stylu narodowym.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.