Kask szturmowy wz. 83 tzw. wersja przejściowa

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
45 / 54
<
>
Kask szturmowy wz. 83 tzw. wersja przejściowa z przyłbicą wykonany z kompozytu używany przez Milicję Obywatelską oraz jednostki ZOMO, a następnie Policję. Kaski wprowadzany od 1983 r, w użytku do końca lat 90-tych. Kask ten zaczoł zastępować kask szturmowy wz.76 z przyłbicą z pleksi błędnie określany jako wz.71.  Kask szturmowy  wz.83, wzorowany był  na kaskach  Policji włoskiej i  kaskach z NRD. (Zimą 1982 roku partię kasków tego typu sprowadzono do Polski z NRD, gdzie dostali je Milicjanci z 18 kompanii IV batalionu warszawskiego ZOMO.) Egzemplarz kasku szturmowego  wz. 83  w wersji przejściowej w prowadzonej początkowo do produkcji  w 1983r. ,różnica w stosunku dodo celowego wariantu  wz.83 to kształt czerepu,  stary fasunek i  metalowe mocowanie przyłbicy jak w  kasku wz.76 oraz skurzany pasek pod godłem  . Kask wz 83 przejściowy został  zastąpiony wersją docelową której produkcja rozpoczęła się w latach 1984/1985.

Kask nigdy nie używany posiada obicia spowodowane długotrwałym przechowywaniem , pleksi przyłbicy przyciemniała .Stan magazynowy

 
Data dodania: 10 stycznia 2022
Datowanie przedmiotu: 1983
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 105 razy od 10 stycznia 2022
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.