Czołgiści od Marszałka Rzeszy.

Duże zdjęcie Czołgiści od Marszałka Rzeszy.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 232
<
>
Dwaj czołgiści z Dywizji "Hermann Goering". Obaj w standardowych, sukiennych, czrnych pancerniackich mundurach do których noszą buty marszowe z nogawkami spodni wyciągnietymi na cholewy a na głowie czarne furażerki. Na piersiach orły w wersji dla Luftwaffe a czołgista z lewej strony, na prawym przedramieniu, ma ledwo widoczną opaskę honorową z nazwą jednostki. Żołnierz z prawej to prawdopodobnie gefreiter. Obaj, pod bluzami mają czarne koszule i takież krawaty. Na kołnierzach charakterystyczne, białe patki, noszone w jednostkach które nosiły nazwę Marszałka Rzeszy.

Po typie umundurowania i stanie krajobrazu w tle wnoszę iż jest okres około 1941- 1943 i jesień. Znając historię jednostek Hermana Goeringa, oraz ich skład domyślam się iż jest to Dywizja "Hermann Goering" (która została sformowana z Brygady o tym samej nazwie jesienią 1942 roku we Francji) w czasie jej formowania i przed wysłaniem do Włoch. Ostatecznie, wszystko to determinuje czas wykonania zdjęcia na jesień 1942 a miejsce na Francję.

Kontynuując zaś historię dywizji to następnie została przeformowana w Panzer Division "Herman Goering" a ta w Fallschirm Panzer Division "Hermann Goering" która wraz z powstałą później Fallschirm Panzergrenadier Division "Hermann Goering" Tworzyła Korpus Pancerny "Hermann Goering". 
Data dodania: 10 stycznia, 20:24
Datowanie przedmiotu: 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 49 razy od 10 stycznia, 20:24
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
10 stycznia, 22:09
To są zwykłe buty marszowe, potocznie nazywane saperkami.
10 stycznia, 21:53
Jurgen jak możesz to daj zbliżenie trzewików.Zawsze chciałem zbudować pancerniaka,ale z butami mam problem.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.