Podoficer na posterunku.

Duże zdjęcie Podoficer na posterunku.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
153 / 232
<
>
Żeby być uczciwym, przyznam że zanim wrzuciłem tutraj to zdjęcie, zaczerpnąłem trochę opinii w niektórych kwestiach, na grupie specjalizującej się w niemieckim sprzęcie łącznosci na FB. To co wiemy napewno to mamy do czynienia z podoficerem Heer Wehrmachtu. Dokładny stopień podoficerski nie jest znany ale do tego wrócimy za chwilę. Żołnierz napewno ma na głowie pojedyńczą słuchawkę która służyła do stałego nasłuchu, pozwalającego jednocześnie na kontakt dźwiękowy z otoczeniem. Przed nim, na improwizowanym biurku, widoczny standardowy radioodbiornik (jeden z kilku typów) wydawany żołnierzom. Ponad radiem (prawy górny róg) ledwo widoczny telefon FF33. Za podoficerem widoczne pokrętło jednak konsultacje ze znawcami tematu wykazały iż nie jest to antena kierunkowa a raczej jakis typ sprzetu optycznego lub oświetleniowego. Ciekawostką jest iż na kablu biegnącym od w/w pokretła wisi standardowa bateria 1.5 voltowa, taka jak dla telefonu FF33. Co do umundurowania to nosi on sukienny mundur słuzbowy, prawdopodobnie wzoru 40, z przeróbkami do standardu M36. Ciekawostą są klapy kieszeni które pod guzikiem są podcięte w szpic a nie z zaokrągleniem co może świadczyć iż cała bluza była szyta na zamówienie choć według książki "Deutsche Heeresuniformen und Ausrustung 1933- 1945"  takie wersje wykonczeń klap kieszeni także szyto w produkcji masowej w niektórych szwalniach. Podoficer ma naramienniki wpięte w nietypowy sposób tak że dolna część jest zawinięta do góry i wpieta jako wierzchnia. Miało to na celu zamaskowanie stopnia (narażenie się na ostrzał snajpera), co jak widac jest dośc skuteczne ponieważ nie możemy stwierdzić dokładnie w jakim jest stopniu. Moje prywatne odczucie jest takie  iż podoficer jest przydzielony do jakiegoś sztabu lub wykonuje zadania w komórce wywiadu.
Data dodania: 11 stycznia, 20:27
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 57 razy od 11 stycznia, 20:27
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
11 stycznia, 21:06
W mojej ocenie- jakieś obeliski.

11 stycznia, 20:37
Jurgen na desce są jakieś trzy dziwne zdjęcia wyrzutni?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.