Dużo kabla...

Duże zdjęcie Dużo kabla...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
48 / 232
<
>
Trzej żołnierze Luftwaffe rozwijają kabel telefoniczny typu FF (Feldfernkabel). Był to kabel służący do układania rozbudowanych linni telefonicznych na długich dystansach.. Kabel taki był zbudowany z czterech żył, każda wykonana z 16tu miedzianych drutów. Żyły te były izolowane gumą a następnie skupione wokół piątej, fałszywej żyły wykonanej z bawełnianego sznurka, wszystko razem było zalane gumą. Kabli tych nie łączyło się w klasyczny sposób. Miały one gotowe, założone na stałe, złącza (mufy) które można było ze sobą łączyć.  Istniały też złącza rozgałęziające. Bęben na którym przechowywano i transportowano kabel był dośc nietypowy- miał nie dwie a trzy tarcze. To co widać na zdjęciu to tarcza utrzymująca kabel na bębnie (lewa) i prawa zewnętrzna ochraniała mufę łącząca która była umiejscowiona właśnie pomiędzy nimi. Trzecia tarcza (druga utrzymująca kabel na bębnie) jest gdzieś w okolicy lewego biodra żołnierza stojącego tyłem. Żołnierz stojący tyłem i ten po prawej maja na sobie kombinezony drelichowe zaś żołnierz po lewej ma na sobie mundur służbowy z bluzą Fliegerblouse pierwszego wzoru. Stojący tyłem ma coś przytroczone do pasa. Wygląda troche jak żabka od bagnetu ale według mnie jest trochę za długa. Moze jakaś pierwszowojenna wersja? W każdym razie, bagnetu nie widac.
Data dodania: 12 stycznia, 20:26
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 65 razy od 12 stycznia, 20:26
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
7 dni temu o 12:57
Pięknie dziękuję. Nie codzień się zdarza że znamy dokładne miejsce i czas wykonania zdjęcia. Pozdrawiam.
7 dni temu o 12:01 , edytowany: 7 dni temu o 12:05
Auf Störungssuche am 22.4.40 auf der Strecke Grosslittgen - Himmerod,
Poszukiwanie usterek w dniu 22.4.40 na odcinku Grosslittgen - Himmerod.
Kustosz
12 stycznia, 21:08
A o wiele by się tutaj pojawił kolega Steiger to bym liczył na rozszyfrowanie...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.