Gebirgsjagers dni ostatnich.

Duże zdjęcie Gebirgsjagers dni ostatnich.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
272 / 289
<
>
Czterej (a dokładniej trzej i pół) żołnierze Heer Wehrmachtu z których, przynajmniej trzech (tak naprawdę dwóch i pół) jest gebirgsajeger, czyli strzelcami górskimi (potoczna nazwa -alpejskimi). Żołnierze ci już tylko z nazwy prawdopodobnie są członkami tej elitarnej formacji. Nawet ich umundurowanie już tylko częściowo spełnia regulamin tych jednostek. To co z niego zostało w tym przypadku to kurtki typu anorak i czapki bergemutze. Przy okazji, żołnierz w płaszczu nie ma takiej czapki a jedynie zwykłe feldmutze 43 ogólnowojskowe. Bradzo dobrze widoczna różnica długości daszka co było najważniejszym wyróżnikiem obu typów czapek. Feldmutze 43, powstało w oparciu o bergemutze która istniała już na długo przed tą pierwszą a była wzorowana na czapkach austriackich. Poza tym u żołnierzy tych, brakuje jednego z najbardziej chrakterystycznych elementów ich umundurowania czyli solidnie okutych butów górskich i owijaczy. Noszą oni za to zwykłe buty marszowe piechoty. Żołnierz w płaszczu może pochodzić z innej formacji. Być może jest to jakaś mieszanka formacji w ramach kampfgruppe które były popularne pod koniec wojny. Uwagę zwraca żołnierz drugi od prawej ponieważ poza (najprawdopodobniej) futerałem aparatu którym wykonano to zdjęcie, używa on szelek bojowych wzoru tropikalnego (parciane). Datowanie na odwrocie- 1944.
Data dodania: 13 stycznia
Datowanie przedmiotu: 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 116 razy od 13 stycznia
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
14 stycznia
Czyli jeszcze rok do końca. Jeszcze przed Normandią i chyba nie Włochy. Pozstaje Ostfront. Dzięki wielkie.
14 stycznia
Z miesiącem nie ma problemu, to na pewno marzec.
Kustosz
14 stycznia
Proszę bardzo. Domyślam śię że przy roczniku to nazwa miesiąca, to w sumie dla mnie najważniejsze.14 stycznia
Tutaj akurat przydałaby się lepsza jakość skanu.
Kustosz
13 stycznia
Ponownie poproszę kolegę Steigera o wsparcie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.