Telefonista- jednostka łączności Luftwaffe.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 94
<
>
Flieger z nieznanej jednostki łączności Luftwaffe gotowy do wymarszu na zajęcia szkoleniowe. Żołnierz należy do pododdziału łączności telefonicznej- datowanie na lata 1940- 1943. Telefonista ubrany w drelichowy, jednoczęściowy, czarny kombinezon Luftwaffe pod którym ma białą podkoszulkę, sukienną furażerkę od munduru służbowego i buty marszowe. Jego oporządzenie to pas główny z troczonymi ładownicami na łódkowaną amunicję do Kar98k, chlebak oraz szelki bojowe w wersji dla Luftwaffe. Specjalistyczny sprzęt składa się z trzysekcyjnej (rozłożonej do przenoszenia) rososzki, łącznicy polowej oraz (trzymany w lewej dłoni) wybierak tarczowy. Ostatnie zdjęcie referencyjne jest tak naprawdę jednym z kilku które mnie inspirowało w kwestii tej sylwetki.Figura w skali 1/6, złożona z detali wyprodukowanych przez Dragon in Dreams, Dragon Models Ltd. oraz wykonanych własnoręcznie (rososzka to mój scratch w 100%). Lekki weathering materiałami Tamiya.
Data dodania: 23 stycznia 2022
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 113 razy od 23 stycznia 2022
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
26 stycznia 2022
Po pierwsze- spokojnie Panowie, w razie by coś knuli mam kapeć pod ręką, jak im przywalę to się poprzewracają. Po drugie- dziękuję Orlos52. Nie kryję że ostatnio trochę sobie pozwalam finansowo a to oznacza że nie oszczędzam w przypadku zakupu "golasa" do sylwetek powstających od zera i kupuje produkty DiD a to już jest górna półka, zwłaszca w kwestii głów. 
Kustosz
26 stycznia 2022
"...i znów jak żywy.", orlos52 nie strasz bo chłopaki jak ożyją to zacznie sie od nowa :)
26 stycznia 2022
Przecudnej urody i znów jak żywy. Gratulacje.
Kustosz
23 stycznia 2022
Dziękuję ślicznie. Jest kilka drobnych niedokładności. Grot rososzki w tej wersji powinien być mniejszy jednak przy gięciu tak twardego drutu, bez precyzyjnych narzędzi było trudno to wykonać na krótkich odcinkach. Pasek łącznicy polowej raczej powinien być skórzany. Niemniej jednak, nie da się ogarnąć wszystkiego.
Kustosz
23 stycznia 2022
Perfekcja  w każdym calu...;-)) Gratuluję !!!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.