Stabsfelwebel z Marine Kusten Polizei.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
74 / 94
<
>
Sierżant sztabowy z Marine Kusten Polizei na służbie. Umundurowany zgodnie z przepisami obowiązującymi od lata 1941 roku. Do munduru służbowego nosi on czapkę garnizonową i pas z miękką kaburą z pistoletem P38. 
Formacja ta była odpowiednikiem Feldgendarmerie w Heer, Luftwaffe i Waffen SS. Jednak częściowo inny zakres obowiązków, ograniczony teren działania oraz uprawnień, spowodował iż powołano osobną formację, nie będącą częścią Feldgendarmerie. Funkcjonariusze tej formacji w większości wywodzili się z wcześniej istniejacej straży wodnej (policji wodnej) Wasserschutzpolizei. Zdjęcia wczesnych funkcjonariuszy Marine Kusten Polizei pokazują iż żołnierze przeniesieni z Wasserschutzpolizei bardzo często nosili wciąż (przynajmniej częściowo) oznaczenia (obszycia) swojej pierwotnej formacji. Marine Kusten Polizei została utworzona w maju 1940 zaś dyrektywa o jej utworzeniu wyszła z szefostwa Ordnugpolizei miesiąc wcześniej. Poza uprawnieniami związanymi z utrzymaniem porządku na terenie portów wojennych oraz związanych z nimi akwenów wodnych, służba ta miała wciąż podobne zadania do Wasserschutzpolizei, to znaczy że wciąż na przykład,  odpowiadała za kontrolę i ochronę łowisk. W lipcu 1941 roku kwestia umundurowania i oznakowania służby została ostatecznie uregulowana. Funkcjonariusze mieli nosić mundur służbowey Kriegsmarine ze wszystkimi wczesniej przyznanymi odznaczeniami, a dodatkowe oznaczenie służby stanowiły: orzeł w wieńcu (policyjny) w kolorze złotym na granatowym podkładzie przyszyty na ramieniu lewego rękawa, opaska służby przyszyta nad mankietem lewego rękawa z inskrypcją "Marine- Kusten- Polizei" oraz ryngraf. Ryngraf był najmniejszym wzorem ryngrafu używanym we wszystkich słuzbach i organizacjach w III Rzeszy. Zawierał jedynie dwa złote guziki w krańcach i po środku inskrypcję z nazwą służby. Nie posiadał chrakterystycznego łańcucha a jedynie dużą, poprzeczną agrafkę. Mocowany był do bluzy munduru pod orłem narodowym na prawej piersi, w taki sam sposób jak wszystkie odznaczenia z agrafką, czyli za pomocą wszytych dwóch pętelek w które wpinano agrafkę. W przypadku zakładania ryngrafu na płaszcz, przypinano do agrafki dwa krótkie łańcuszki których drugie końce podpinano do haftek wszytych pod kołnierzem płaszcza. Funkcjonariusze którzy opuszcali służbę w tej formacji, niezależnie od wykonywanych później zadań, nie uzyskiwali żadnych przywilejów związanych ze służbą w Marine Kusten Polizei.

Figura w skali 1/6, złożona z detali wyprodukowanych przez Dragon in Dreams, Dragon Models Ltd., Banjo Man, oraz wykonanych włąsnoręcznie (ryngraf, orzeł policyjny, opaska służby).

Zdjęcie referencyjne to jedyne znane zdjęcie na którym widnieje ryngraf noszony zgodnie z regulaminem.
Data dodania: 31 stycznia 2022
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: vipoka Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 114 razy od 31 stycznia 2022
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
31 stycznia 2022
Uwielbiam Twój optymizm... :)
Kustosz
31 stycznia 2022
Przecież ta dobroć,miłość do bliżniego chęć do współpracy wręcz promieniuje z tej twarzy...  ;-)) Pozdrawiam !
Kustosz
31 stycznia 2022
@ Sturmpanzer- od wczorajszego wieczora czytam narzekania na jego twarz. Ty jeden sie poznałeś... Dzięki! :)
Kustosz Starszy kustosz
31 stycznia 2022
świetna robota i ta twarz budząca lekki dreszczyk grozy, od razu widać że to menda  :)
gratulacje!!
Kustosz
31 stycznia 2022
To ja dziękuję.
31 stycznia 2022
Wiem ile to kosztuje pracy ,aby zrobić taki opis.Dzięki Jurgen.
Kustosz
31 stycznia 2022
co to to nie!!! Twoje opisy są genialne :)
Kustosz
31 stycznia 2022
Vipoka- Poprawione. Coraz gorzej mi idzie opisywanie. Ślęczę później pół godziny nad korektą opisu a i tak przegapiam niedociagnięcia i błędy. Chyba zacznę wstawiać tylko zdjęcia... :P
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.