OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 181
<
>
Herb Międzyrzecza
Herb na błękitnej tarczy z czarną bordiurą przedstawia czerwoną bramę forteczną umieszczoną pomiędzy czterema białymi wieżami, na tle której znajduje się biały orzeł wielkopolski. Wewnętrzne wieże z dwoma otworami strzelniczymi w kolorze błękitnym. Nad bramą widnieje daszek o srebrnej barwie, zwieńczony dwiema chorągiewkami szczytowymi – zwróconymi w przeciwne strony – z kulami u podstawy i gwiazdami czteroramiennymi na szczycie. Chorągiewki, kule i gwiazdy złote.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Mi%C4%99dzyrzecza

Międzyrzecz (także Międzyrzecz Wielkopolski, łac. Mezerici, Mederecensis, niem. Meseritz) – miasto w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Międzyrzecz. Międzyrzecz leży na Pojezierzu Lubuskim, przy ujściu Paklicy do Obry.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzyrzecz
Data dodania: 1 lutego 2022
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 26 razy od 1 lutego 2022
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.