Chłopaki w okopie- Dla Teddy Bear.

Duże zdjęcie Chłopaki w okopie- Dla Teddy Bear.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
299 / 423
<
>
Grupa żołnierzy Heer Wehrmachtu na stanowisku z ZB 26. Broń z detalami bardzo dobrze widoczna. W okopie zaś siedzą dwaj podoficerowie i trzej szeregowi z czego ten po lewej prawdopodobnie jest w stopniu gefreitera lub obergefreitera. Zarówno on jak i podoficerowie noszą na naramiennikach przesówki które wskazują iż są kandydatami- kapral na podoficera zaś podoficerowie na oficerów. Jest także możliwość iż podoficerowie nie noszą przesówek a mają prowizorycznie doszyte (ten po prawej wyglada jakby zrobił to poprzez retusz zdjęcia) poprzeczki u podstawy naramiennika po awansie z unteroffziera na unterfeldwebla. Wszyscy stojący i siedzący podoficer, mają na sobie bluzy wzoru 36 zaś siedzący szeregowy, (prawdopodobnie) bluzę wzoru 40. U siedzącego podoficera dobrze widoczny bagnet. Wszyscy noszą pierwszy wzór furażerek ale, na tyle ile widać, podoficer w centrum ma furażerkę drugiego wzoru. Wszyscy mają szewrony na furażerkach które ewidentnie nie są białe, w grę wcodzi więc kolor bądź złotożółty bądź cytrynowożółty czyli kawaleria (wojska rozpoznawcze, cykliści) albo wojska łączności. 
Data dodania: 27 lutego 2022
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 91 razy od 27 lutego 2022
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
13 marca 2022
Właśnie z uwagi na broń była dedykacja. Wiem że jesteś fanem Brena i wszystkiego  co z nim związane.
Kustosz
13 marca 2022
Bardzo dziękuję! Ostatnio miałem trochę pilnych nieplanowanych zajęć i o mały włos, a byłbym przegapił :-)  O "chłopakach" nie będę się wymądrzał, bo na mundurach niewiele się znam (i tym bardziej doceniam Twoją wiedzę o niuansach związanych z nimi), ale zdjęcie Zbrojovki ZB-26 piękne. 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.