16 BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 10
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt krzyża kawalerskiego w kolorze czerwonym z obramowaniem w kolorze srebrnym. Użyta barwa nawiązuje do symboliki Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którego kierownikiem na terenie okręgu wrocławskiego był patron 16DBOT – ppłk Ludwik Marszałek ps. „Zbroja”, a także stanowi nawiązanie do barwy herbowej Wrocławia, który jest siedzibą dowództwa 16DBOT. Pośrodku krzyża umieszczono herb województwa dolnośląskiego, które jest regionem odpowiedzialności 16DBOT. Na górnym ramieniu krzyża znajduje się srebrny znak Polski Walczącej, będący symbolem Armii Krajowej, której tradycje dziedziczą Wojska Obrony Terytorialnej. Na dolnym ramieniu krzyża umieszczono srebrną liczbę „16” – numer taktyczny 16DBOT. Pomiędzy ramionami krzyża znajdują się dwa skrzyżowane srebrne miecze z czarną rękojeścią zwrócone ostrzami do góry. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 79/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 maja 2021 r.
wymiary : 46x46 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 1 marca 2022
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 47 razy od 1 marca 2022
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.