Amorki, aniolki dla Malczewskiego - pocz. XX w.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
58 / 143
<
>
wyd. poczatek XX wieku

Amorki, aniolki dla Malczewskiego (patrz rewers).
Data dodania: 1 marca 2022
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1910
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data korespondencji: brak daty, Francja
Numer/sygnatura producenta: A.& M.B.
Rozmiar: 9 x 14 cm
Tytuł oryginalny: .
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 89 razy od 1 marca 2022
Reklama
Dodaj komentarz
5 marca 2022
takie "kartki społecznościowe". -)))
Kustosz
5 marca 2022
Dostajemy kartkę z numerkiem, wypisujemy podziękowania dla nadawcy rejestrując kartkę w systemie i od tej chwili mamy dostęp do jego profilu, można obejrzeć jego kartki, przesłać mu wiadomość, skomentować kartkę :)
5 marca 2022
czy po wysłaniu kartki pozostaje jakiś kontakt z adresatem, czy to tylko akcje jadnorazowe?
Kustosz
5 marca 2022
A ja cały czas dostaję kartki i trochę wysyłam.A tu są statystyki z samego Postcrossingu:
Profil Profesjonalny
4 marca 2022
Oczywiście to było marnotrawstwo miejsca.

Ale Światowy Związek Pocztowy zauważyl to dopiero wtedy, gdy kartka pocztowa stała się pocztówką. Zanim tak się stało na kartce pocztowej jedna strona była przeznaczona na adres, a druga na korespondencję.

Z chwilą gdy na stronie przeznaczonej na korespondencję producenci kartek zaczęli umieszczać coraz większe obrazki (różnej maści) zajmujące pod koniec XIX wieku już całą strone, na korespondencję nie było miejsca. Ludzie pisali na obrazkach i często trudno było odczytać treść. Dlatego w 1904 roku postanowiono dopuścić korespondencję na połowie strony przeznaczonej dotychczas na adres. I tak jest do dziś.

Naklejanie znaczka na obrazku to była moda. Nie wiem skąd się wzięła i w którym kraju się zaczęła, ale "rozlazła" się po całym świecie. Trwała przynajmniej z 10 lat na początku XX wieku.

W drugiej połowie XX wieku, gdy na znaczkach pocztowych zaczęły pojawiać się reprodukcje obrazów uznanych mistrzów malarstwa stało się modne wyszukiwanie pocztówek z tymi samymi obrazami co na znaczku i znowu zaczęto naklejać je na obrazku. Ale to była już rzadkość, a w XXI wieku, w dobie telefonow komorkowych i Internetu, już mało kto w ogóle wysyła pocztówki, raczej tylko ludzie XX-wieczni.
Kustosz
4 marca 2022
Naklejanie znaczka na obrazku tez nie było czymś wyjatkowym.
Kustosz
4 marca 2022
Ale faktycznie można spotkać stare kartki zapisane po stronie obrazka...
4 marca 2022
dla mnie to było śmieszne, że marnowano tak dużo miejsca na adres, dziękuję za informacjęn nie wiedziałem o tych przepisach, -)
Profil Profesjonalny
3 marca 2022
samkoviana - Ja dobrze wiem co jest na rewersie napisane, ale nie wiem co chciałaś mi przekazać pisząc o tym.
Ta informacja (o stronie wyłącznie dla adresu) jest praktycznie podawana (w wielu językach w zależności od wydawcy) na  wszystkich pocztowkach z tzw. "długim adresem", czyli przed 1905 rokiem kiedy to w 1904 roku Światowy Związek Pocztowy postanowił podzielić stronę adresową na dwie części i jedną przeznaczyć na dane adresowe, a drugą na korespondencję. A postanowił tak nie bez przyczyny, ale nie będę tego tematu rozwijał. :)
3 marca 2022
Na rewersie napisane po francusku:
Kartka pocztowa
Ta strona jest zarezerwowana wyłącznie dla adresu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.