OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 35
<
>
Hełm m17 używany przez wojska austrowęgierskie. Jest pokryty farbą koloru "brąz Isonzo", według mnie znajdują sie także resztki kamuflażu mimikra. Posiada przestrzał na wylot. Hełm brał udział w walkach na froncie włoskim
Data dodania: 16 marca 2022
Datowanie przedmiotu: 1917 - 1918
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 72 razy od 16 marca 2022
Reklama
Dodaj komentarz
16 marca 2022
Jak wszyscy opowiadają historie swoich dziadków to ja też się przyłącze (= mój pradziad z Bieszczad podobnoż został zesłany do obozu koncentracyjnego miał to być Auschwitz ale nie wiadomo w 100%. Nic nie samowitego by było w tym gdyby nie udało mu się z tamtad uciec. Po ucieczce spłodził synów lecz kilka lat po założeniu rodziny zmarł z powodu obrażeń które doznał w obozie
A pradziad z znanego beuthem został zesłany na Sybir w Wielkiej maskarze Śląskiej i już nigdy nie wrócił
 •  
 • 16 marca 2022
  Mój pradziadek trafił do więzienia we wrześniu 1939 i prawdopodbnie tam został zamordowany. Jego syn, a mój dziadek urodził się 6 miesięcy później. Gdyby wojna rozpoczęła się 3 miechy wcześniej pewnie nie byłoby mojego dziadka i wszystkich później.
  16 marca 2022
  Także bardzo ciekawa historia, napewno każdy ma takie u siebie w rodzinie 
  16 marca 2022
  Ciekawa historia rannego pradziadka.Mój przebywał w oflagu na Sycylii.Po zakończeniu wojny przez pół roku wracał do domu na piechotę.Pierwszy kontakt na nowej granicy Polski miał z polskim oficerem,który uderzył go w twarz za to,że żle zasalutował.Drugi epizod miał taki,że poszedł do spowiedzi i ksiądz nie chciał dać mu rozgrzeszenia.Wykrzyczał wtedy na cały kościół "To co miałem dać się zabić".Na starość miałem z nim słaby kontakt z uwagi na to,że praktycznie większość słów używał w języku niemieckim,a ja nic nie rozumiałem.Tak na psyche działa wojna.
  16 marca 2022
  Dziękuję, mój pra pra  dziadek też tam walczył, został ranny w głowę. Uznali go  za  zmarłego I wrzucili  do mogiły Ale lekarz go  zobaczył I wyciągnęli go wtedy. 
  16 marca 2022
  Mój dziadek walczył na froncie włoskim,ale przeżył i ten hełm z uwagi na przestrzelinę nie należał do niego.Pozdrawiam i gratuluję fanta!
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

  Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.