Nóż taktyczny wz. 99 OSA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 24
<
>
Nóż taktyczny wz. 99 OSA to opracowany w Polsce nóż wzorowany był na nożach zaprojektowanych dla jednostek specjalnych państw byłego Związku Radzieckiego przez Igora Skryliowa jako element zasobnika typu survival. Nazwa noża pochodzi od charakterystycznego kształtu podyktowanego ergonomią. Klinga wyposażona jest z jednej strony w gładką powierzchnię, natomiast na grzbiecie noża umieszczona jest w piłka, która umożliwia cięcie lin lub pasów.  Nóż został zaprojektowany z myślą o wielu różnych zastosowaniach dla ludzi często przebywających przez dłuższe okresy czasu w lesie, na biwakach, uprawiających survival, scouting, turystykę kwalifikowaną, przebywających na kempingach. Może służyć zarówno do celów sportowych, np. rzucanie nożem, jak również do wielu zastosowań czysto użytkowych, np. do oprawiania zwierzyny, przygotowania posiłków, cięcia gałęzi, lin, skrobania ryb, itp. Przewężenie poniżej rękojeści zapewnia wygodny i pewny chwyt nawet ubrudzoną, śliską dłonią oraz przez rękawiczkę. Konstrukcja noża jest niezwykle wytrzymała mechanicznie. Niewielkie wymiary noża oraz konstrukcja pochewki pozwalają mieć go stale przy sobie. Rękojeść jest opleciona linką w kolorze czarnym. Po usunięciu linki istnieje możliwość zamocowania okładek rękojeści przy użyciu istniejących w nożu otworów. Pochewka do noża wykonana jest z kordury koloru czarnego. Mocowanie na pasie zapewnia klips metalowy. Nóż wykonany jest ze stali wysokowęglowej, chromowanej galwanicznie lub czerniona chemicznie ostrze zapobiega refleksom świetlnym, jednak nie jest nierdzewne i wymaga regularnej konserwacji.  Nóż początkowo produkował   Gerlach, obecne firma MILITARY KNIVES POLSKA z Łodzi.

Długość ostrza: 80 mm

grubość ostrza: 5 mm

okładzina rękojeści: nylonowy sznurek

pochwa: wytrzymała taśma parciana

mocowanie: metalowy klips

mocowanie noża do pochwy: napa + rzep

waga noża: 150 g

waga noża z pochwą: 204 g

Stan magazynowy.

 
Data dodania: 17 marca
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 55 razy od 17 marca
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.