OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
397 / 423
<
>
Grupa kursantów Kriegsmarine, niewątpliwie na tle budynku szkoły (koszar). Kursanci w białych mundurach służbowych. Po środku zapewne dowódca grupy w granatowym mundurze w konfiguracji wyjściowej (z krawatem). Podkreślam że nie jestem znawcą munduru Kriegsmarine więc w zasadzie niektóre elementy opisu mogą mieć charakter domniemania. Tak więc w temacie jasnych mundurów, mam wrażenie że spełniały one zadanie podobne do drelichów szkolno- robocze w Heer i Luftwaffe. Istnieje wiele zdjęć ukazujących marynarzy podczas służby pokładowej (ale jak i tutaj koszarowo- szkoleniowej) właśnie w takich mundurach. Z drugiej strony istnieje równie dużo zdjęć ukazujących marynarzy w mundurach granatowych. Istnieje również określenie mundurów białych jako służbowe mundury letnie więc myślę że to chyba najlepsza definicja tego umundurowania. Marynarze noszą więc służbowe mundury letnie, z kołnierzami nelsonowskimi i letnią wersją tellermutze (jeszcze raz dzięki za podpowiedź Naprawiacz). Oporządzenie to pasy z dwoma potrójnymi ładownicami na łódkowaną amunicję do Kar98k. Na czapkach taśmy inskrypcyjne z napisem "Marineschule...". Niestety druga część inskrypcji mało czytelna a szkoda bo mogłoby to wskazać gdzie wykonano zdjęcie. Dowódca "klasy" nosi granatowy mundur służbowy z taką samą czapką jak kursanci z tym że nosi on tak zwany krawat czyli węzeł z paska materiału z dodatkowym, poprzecznym węzłem z białego sznurka. Kursanci na lewych rękawach mają naszywki (domyślam się że specjalności) co także moze nakierowywać na typ kursu (sternicy?). Po lewej stronie widoczne Kar98k zestawione w kozioł.
Data dodania: 19 marca 2022
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 66 razy od 19 marca 2022
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
19 marca 2022
Tak, pan ma wąsik adolfowski. Tyle że rudy lub blond więc słabo widoczny bez powiększenia.
19 marca 2022
Jeżeli widzisz na zdjęciu zarost,to Twoja wersja jest bardziej prawdopodobna.
Kustosz
19 marca 2022
Dziękuję. Za uzupelnienie informacji też. Jadnakowoż z uwagi na wyraźną różnicę wieku i zarost jak u weterana obstawiam "opiekuna" kursu.
19 marca 2022
Marynarze o specjalności machinist-maschinen,po naszemu motorzyści,a z angielska motormans.Ten w środku to niekoniecznie jest dowódca.Różnica w umundurowaniu może wynikać z pełnienia wachty-służby na kompanii.Mundury letnie noszone od 1maja do...i tu mnie już pamięć zawodzi.Ładne zdjęcie,gratuluję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.