Radziecka 2 komorowa ładownica wz. 1937

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
35 / 61
<
>
Radziecka 2 komorowa ładownica wz. 1937 do karabinu Mosin. Mieszczą 20 naboi (4 łódki). Ładownica wprowadzona celem zastąpienia ładownic wz. 1891 i ich modyfikacji wywodzących się z armii carskiej . Składała się z dwóch oddzielnych komór mieszczących po 2 łódki nabojowe.  Wykonana z brązowej skóry , otwierane były do wewnątrz i zapinane na 1 pasek zamykający Y i bolec z przodu. Po wewnętrznej stronie wyposażone w  klamerkę, która umożliwiała podczepienie jej do szelek. W armii radzieckiej na wyposażeniu od lat trzydziestych do dziś. Produkowana w wielu wersjach z różnych materiałów (kirz, brezent, fibra  ) w okupowanych Niemczech produkowane jako reparacyjne ładownice  między innymi  przez zakład Lederwaren Zeitz (również z charakterystycznych niemieckich skór groszkowych). Ładownice używane w LWP do lat 50tych.
Stan współczesna kopia wykorzystywana do rekonstrukcji.
 
Data dodania: 12 kwietnia 2022
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 46 razy od 12 kwietnia 2022
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.