OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
29 / 29
<
>
Długo się zastanawiałem, czy ten nóż kupić. Cena była wysoka, ale zaryzykowałem. W tytule aukcji było zaznaczone, że okucie są srebrne. Miałem chęć zwrotu i wystawienia negatywnego komentarza, gdyby srebrne oznaczały srebrny kolor. Po wizycie u złotnika nie mam prawa do wystawienia negatywnego komentarza- okucia wykonano ze srebra a złote elementy za złota …Nie przyszło mi do głowy by poprosić o ocenę kamieni, ale w takiej oprawie raczej nie są szkiełkami
Długość całkowita noża 440 mm.
 
Data dodania: 3 maja, 20:58
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 46 razy od 3 maja, 20:58
Reklama
Dodaj komentarz
3 maja, 22:42
Gratuluję nabycia (i to od razu) 2 kukri kothimora do kolekcji! 
Ten wydał mi się dośc "znajomy", ale szybko skojarzyłem, że prawie identyczną - rzadko spotykaną -  oprawę posiada kukri prezentowane w albumie Aleksandra Feldmana (ukraińskiego oligarchy - kolekcjonera). Oprawa też srebrna. Kamienie - małe rubiny ( tam są też jeszcze małe szmaragdy). Jakby nie chciało Ci się szukać - to mogę podpowiedzieć, że postać na releifie symbolizuje boginię Durga jadącą na lwie. Ten pierścień - nie spotykany na innych typach kothimora - służył podobno do mocowania pochwy do pasa i nosi nazwę "sangli". Ludzie pracujący dla Feldmana są bardzo precyzyjni (jego kolekcja jest bardzo dobrze skatalogowana a opisy wiarygodne). Datują jego egzemplarz na pierwszą połowę XX w, choć barchat na jego egzemplarzu jest bardziej wyblakły. 
Pozdrawiam!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.