Pickelhaube młodszego urzędnika wojskowego 2

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
133 / 134
<
>
Pickelhaube młodszego urzędnika wojskowego w wersji drugiej z literami FR z odkręcanym kominkiem przystosowanym do noszenia parade bush.Ta hauba nie była używana przez rusznikarza,który miał innego małego srebrnego orła na tarczy.Link do piki rusznikarza na końcu opisu. Okucia,pasek i Adler wykonane z cienkiego mosiądzu pokrytego cienką warstwą złota,zrobione metodą ogniową.Mały srebrny Wappenadler przymocowano do ogona Adlera dopiero rozkazem z 15 maja 1905 roku,a  usuwano go z pik urzędników niższego szczebla wtedy,gdy awansowali na oficerów.Na ostatnim zdjęciu porównanie dwóch pik młodszego urzędnika wojskowego.Proszę zwrócić uwagę na półokrągłe łuski paska stosowane w pikach kawalerii i w artylerii.Ze względu na zastosowany kominek właściciel hauby służył poprzednio w kawalerii.https://www.invaluable.com/auction-lot/prussia-waffenmeister-weapon-specialist-helmet-224-c-d7d4b98a6f
Data dodania: 11 maja, 17:06
Datowanie przedmiotu: 1905 - 1915
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 91 razy od 11 maja, 17:06
Reklama
Dodaj komentarz
13 maja, 20:26
Robek tak żle jeszcze nie jest,ale zaczynam się dusić z kolekcją.Został jeszcze parapet do zagospodarowania,ale ten numer już nie przejdzie.Wczoraj skończyłem następną i mam rozpoczęty kolejny projekt.Staram się robić piki nietypowe,aby więcej czasu mi schodziło na szukaniu detali,ale nic z tego mi nie wychodzi.Za dobrze znam rynek , wiem gdzie uderzyć i tu jest problem.Niestety fanty się przyciągają.Dziękuję za miłe słowa.
13 maja, 19:51 , edytowany: 13 maja, 19:53
Obawiam się czy będzie miejsce na kawę?  Znająć położenie tej kolekcji i ilości muszę brac pod uwage iż część już lezy na mojej miejscówce? Na stojąco nie będe kawy pił. Wybacz.... J
 Gratuluje. Pózno ale najwazniejsze, że odnalażleś dar życia i masz już ręke mistrza. Szacun. 
12 maja, 19:55
Pięknie dziękuję za opinie.Dobrze,że w komentarzach nie zmieniają pozycji.
Kustosz
12 maja, 18:09 , edytowany: 12 maja, 18:10
Algorytmy, jak widać, szaleją w najlepsze...  Ale gdzie by jej nie przerzuciły - nadal piękna jest. Gratulacje! :-)
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
12 maja, 12:56
Szkoda że od chwili wstawienia spadła o 10 miejs,pomiędzy eksponaty wstawione 3 i 4 dni temu (mój brelok zresztą też spadł o 11 miejsc).
12 maja, 06:30
Dziękuję pięknie za miłe słowa.Dobrego dnia Ci życzę!
Kustosz Starszy kustosz
11 maja, 18:51
chylę czoła, następne piękne cacko w kolekcji. Gratuluję wytrwałości, piękna robota.
życzę jeszcze wielu tak pięknych eksponatów
pozdrawiam
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.