Punkt łączności z Luftnachrichten-Regiment 12.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 94
<
>
Punkt łączności z Luftnachrichten-Regiment 12., okolice Chrkowa- lato 1942. Radiooperator w stopniu fliegera oraz szef kompani w stopniu oeberfeldwebla. Obaj ubrani w mundury służbowe z późniejszą wersją fliegerblouse. Radiooperator ma na głowie furażerkę zaś szef kompanii hełm stalowy. Do tego podoficer nosi bryczesy oraz buty marszowe które ma na nogach również szeregowy. Ponadto na oporządzenie szeregowego składa się pas główny z ładownicami, chlebakiem z troczonymi manierką i menażką i bagnetem do tego puszka na maskę p-gaz oraz szelki bojowe. Oporządzenie podoficera to pas główny z kaburą i pistoletem P38 oraz troczona do pasa manierka. Pomiędzy drugim i trzecim guzikiem bluzy (co było nieregulaminowe ale zwyczajowe wśród szefów kompani) notes w czarnej oprawie. Na sprzęt radiowy składa się radioodbiornik (po lewej) Torn. E.b. stojący na panelu zasilania oraz (po prawej), nadajnika 5W. S.b.  

Wszystko w skali 1/6, wykonane z detali wyprodukowanych przez Dragon in Dreams, Dragon Models Ltd. oraz wykonanych własnoręcznie.

Uwaga- w tej chwili brakuje jeszcze takich detali jak klucz  telegraficzny oraz naszywki specjalizacyjnej u radiooperatora a także bloku zasilającego do 5w. S.b. W miarę możliwości, detale te będą uzupełnione. 
W kwestii zdjęcia archiwalnego będącego bardziej zdjęciem inspirującym niz referencyjnym (Francja 1940) zwracam uwagę na sprzęt radiowy który stanowią jedynie dwa odbiorniki Torn. E.b, bez jakiegokolwiek nadajnika. Jest to być może jednostka wywiadu radiowego które również wchodziły w skład pułków łączności Luftwaffe.
Data dodania: 3 czerwca 2022
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
3 czerwca 2022
Dziękuję Panowie. Niestety, zostało ostatnich kilka wolnych miejsc a półki na których one są determinują formację (tak to trzymam aby nie było grochu z kapustą) więc bardzo dobrze muszę kalkulować co i jak pokazać co powoduje że czekam na wenę a nie tworzę czegokolwiek aby zapchać dziurę co z kolei prowadzi do długich przerw pomiędzy nowymi figurami.
3 czerwca 2022
Doskonałość w czystej postaci. Szczere gratulacje.
Kustosz
3 czerwca 2022
Stęskniłem się już za Twoimi eksponatami,jak zwykle klasa ....Gratuluję ;-))
3 czerwca 2022
Pięknie to wygląda!
Kustosz
3 czerwca 2022
Klasa... Gratuluję dla wiedzy, umiejętności i cierpliwości. Efekt znakomity!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.