Gimnastiorka radziecka M35

Duże zdjęcie Gimnastiorka radziecka M35
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
40 / 49
<
>
Gimnastiorka radziecka M35

Gimnastiorka (ros. гимнастёрка, gʲɪmnɐˈsʲtʲɵrkə) – tradycyjna rosyjska bluza mundurowa w formie smocku z rzędem guzików sięgającym od szyi do okolic pasa. W zależności od wersji mogła być zakończona stójką i zapięciem na dwa dodatkowe guziki lub rozłożonymi kołnierzykami; posiadać jedną, dwie lub brak górnych kieszeni na piersi, a także oznaczenia stopnia w formie patek lub pagonów. Wersja carska posiadała stójkę, w wersji radzieckiej M35 miała kołnierzyki, które zostały z powrotem zastąpione stójką w wersji M43. Gimnastiorka M35 roku była modyfikacją wcześniejszych wersji w celu dostosowania do ponownego wprowadzenia stopni wojskowych w Armii Czerwonej. Wersja M35 została nieznacznie zmodyfikowana 1 sierpnia 1941 roku po doświadczeniach wyniesionych z wojny zimowej, zastępując jaskrawe patki przy kołnierzu ciemniejszymi i bardziej stonowanymi kolorami.

Stan współczesna replika produkowana na Białorusi  używana do rekonstrukcji.

 
Data dodania: 11 czerwca
Miejsce pochodzenia: Białoruś
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 2 razy od 11 czerwca
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.