Niemiecki żołnierz Wehrmacht feldgendarmerie

Duże zdjęcie Niemiecki żołnierz Wehrmacht feldgendarmerie
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 56
<
>
Niemiecki żołnierz Wehrmacht feldgendarmerie

Jednostki Feldgendarmerie otrzymywały generalnie obowiązki okupacyjne na terytoriach znajdujących się bezpośrednio pod kontrolą Wehrmachtu. Ich obowiązki, polegające na pilnowaniu obszarów za linią frontu, obejmowały prostą kontrolę ruchu i ludności, tłumienie i egzekucje partyzantów.

Więcej na: https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Feldgendarmerie?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=op,sc
Data dodania: 20 czerwca, 08:37
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
20 czerwca, 10:09 , edytowany: 20 czerwca, 10:26
No w tym przypadku raczej ani nie jest żołnierzem Heer Wehrmachtu ani Feldgendarmerie. Orzeł na furażerce wskazuje na formację uzbrojoną policji (schutzpolizei). Patki też nie wyglądają na wzoru wojskowego.
Co do opisu obowiązków Feldgendarmerie też miałbym sporo do zarzucenia ale rozumiem że powstał w oparciu linkowanego (fatalnego) artykułu na temat tej formacji.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.