OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
53 / 56
<
>
Mundur szwoleżera z Kgl. Bayer. 2. Chevaulegers-Regt. Taxis(Regensburg) III Bayerisches Armee Korps.Krojem waffenrock przypomina ułankę.Różnica między nimi polega na tym,że ułanka ma obszycie rękawa wzoru polskiego,a waffenrock wzoru szwedzkiego z dwoma guzikami.Żaden z ośmiu pułków Chevaulegers nie posiadał cyfr,ani monogramów na naramiennikach.Pułki różniły się tylko kolorami.Mundur stanowi jednolity komplet po żołnierzu rezerwy.Naprawiłem tylko mocowanie kołnierza i  sznurówki.Ciekawy jest sposób obszycia nogawki spodni.Kształt dopasowany jest do buta tak ,aby kant spodni się nie łamał.Całość szyta u jednego krawca,z guzikami z logo producenta.Sznur strzelecki w barwach Bawarii z nalotem nikotynowym.
Data dodania: 25 czerwca
Datowanie przedmiotu: 1867 - 1897
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 4 razy od 25 czerwca
Reklama
Dodaj komentarz
25 czerwca
Pięknie dziękuję Panowie za miłe słowa.Pozdrawiam serdecznie.
25 czerwca
Nic dodać, nic ująć wzgledem zachwyów przedmówcy. Gratulacje.
Kustosz
25 czerwca
Jedziesz równo po bandzie i nie bierzesz jeńców... Gratuluję wszystkiego czego można gratulować przy takiej pracy, wiedzy i kolekcji.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.