Zestaw zabytkowych łyżeczek EMIL SCHOLZ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 3
<
>
Zabytkowy zestaw srebrnych łyżeczek wyprodukowanych przez Emil Sholz, Zegarmistrz i Jubiler, Fabryka Złota i Srebra Kattowitz. Na rogu ulic Bahnhof i Johannestrasse 2.Łyżeczki wykonane ze srebra,  mające sygnaturę z nazwiskiem jubilera na rączce. Przechowywane w czarnym futerale wyściełanym bordową satyną. Na górnej części futerału doszyta wstęga z nazwiskiem jubilera oraz nazwą i adresem sklepu. Data powstania łyżeczek nieznana. Najprawdopodobniej w okresie pierwszych pięćdziesięciu lat istnienia sklepu (1884-1934)Sam sklep jubilerski z nazwiskiem Emil Scholz na szyldzie, mieszczący się w Katowicach zaczął swoją działalność w 1884r, a obchodził swoje pięćdziesięciolecie w 1934r. Niewiele informacji obecnie można znaleźć o sklepie jak i o samym Emilu Scholz. Na stronie zbiorów online Muzeum Historii Katowic można wyczytać: „Emil Scholz, właściciel Otto Scholz, Jubiler, Katowice, założony w 1865 r.” zatem mamy inną nazwę oraz inne daty założenia. Wiadomo kiedyś fach przechodził z ojca na syna. Być może mamy tak i w tym przypadku.
Data dodania: 29 czerwca 2022
Datowanie przedmiotu: 1864 - 1934
Miejsce pochodzenia: Górny Śląsk
Stan eksponatu: Dobry
Producent: Emil Scholz
Surowiec: srebro
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.