OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
137 / 146
<
>
Opaska na pickelhaubę oficerską stosowana w czasie manewrów w celu identyfikacji regimentów.Na zdjęciu "cysorz"w stroju ułana w otoczeniu oficerów garde  na wspólnych manewrach z oficerami armii szwajcarskiej i żołnierzy Saksonii.Manewry odbyły się w Saksonii około 1908r.Model opaski stosowany od 1892 roku.Na zdjęciu widoczne są opaski wraz z pokrowcami na haubę.Wątek można śledzić na forumhttps://www.pickelhaubes.com/xf/threads/armband-for-maneuvers.16618/ 
Data dodania: 30 czerwca
Datowanie przedmiotu: 1908
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
1 lipca
Stron również Jurgen.Wszystko było ustalane wśród uczestników zabawy.Nie było to ściśle zawarte w regulaminach. Jak na boisku w dzieciństwie gra z różnym składem wiekowym.Miłego dnia.
Kustosz
1 lipca
To ciekawy fant. Ja tylko zastanawiam się czy opaski były do odróżnienia pułku czy czy stron podczas ćwiczeń. Generalnie, podobnych używano w wehrmachcie i chodziło o tradycyjne odróżnienie stron (nibiescy kontra czerwoni). Rozjemcy nosili białe lub żółte.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.