Thailand - The Bridge Over The River Kwae - 2002

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
32 / 51
<
>
wyd. 2002 rok

Tajlandia - Most na rzece Kwae w pobliżu miasta Kanchanaburi.

Most uwieczniony przez amerykańsko-brytyjski dramat wojenny z 1957 roku oparty na powieści pod tym samym tytułem francuskiego pisarza Pierre’a Boulle’a.

 
Data dodania: 28 lipca, 22:30
Datowanie przedmiotu: 2002
Miejsce pochodzenia: Tajlandia
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: 2021-10 Teddy
Data korespondencji: bez obiegu
Numer/sygnatura producenta: Maekmai House
Rozmiar: 10,5 x 15 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
29 lipca, 11:49
Małe uzupełnienie i kilka ciekawostek o obiekcie z pocztówki. Filmowy "most na rzece Kwai" był konstrukcją drewniana. Ten rzeczywisty, widoczny na pocztówce i znajdujący się blisko granicy Tajlandii z Birmą, miał konstrukcję żelbetowo-stalową. Zbudowany został w roku 1943 przez alianckich jeńców (cmentarz zmarłych podczas budowy znajduje się obok muzeum, w pobliżu mostu).
Dwa przęsła mostu na Kwae (Kwai) w Kanchanaburi zostały zburzone w lutym 1945 przez amerykańskie bombowce, używające - po raz pierwszy, po wcześniejszych nieskutecznych atakach klasycznymi bombami - zdalnie kierowanych ciężkich bomb AZON. Bomby te (nazwa pochodzi od naprowadzania w azymucie "AZimuth ONly") zaprojektowano specjalnie właśnie do atakowania mostów. Nawiasem mówiąc, bomby wyeksponowane obecnie przy moście nie są oryginalnymi AZON-ami (zupełnie inna tylna część, brak układu sterowania).
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.