Gdańsk-Wrzeszcz - wieżowiec przy al. Grunwaldzkiej

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 145
<
>
Fotografia: M. Raczkowski

Wydawca: Krajowa Agencja Wydawnicza

Data wydania: 1978 rok

Nakład: 20 000

Pocztówka z obiegu, dobrze zachowany znaczek i stempel urzędu pocztowego Gdańsk 2.

 
Data dodania: 7 sierpnia, 20:16
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
11 sierpnia, 23:17
Chyba nie tylko Pewex. Tak mi coś chodzi po głowie, że mówiło się, iż w tym budynku miały apartamenty (czyli "pracownie") panie do towarzystwa. Po prostu interes dobrze prosperował i stać je było na lokale za dolary.
Kustosz
7 sierpnia, 20:32
Bardzo dziękuję za te informacje. Mam kuzyna w Gdańsku, mieszka całkiem niedaleko, przy ul. Niedźwiednik, ale niestety historia go mało interesuje i nie potrafił mi nic powiedzieć o tym wieżowcu. Co ciekawe w Tarnowie jest podobna "konstrukcja" - wieżowiec mieszkalny, a pod nim dawniej był Pewex, a obecnie oddział PKO S.A. - i również o tych mieszkaniach krążyły różne pogłoski:)
Kustosz
7 sierpnia, 20:23
Tak zwany "dolarowiec". Chodziły pogłoski że mieszkania były sprzedawane za dolary co skutkowało że większość była zakupiona przez marynarzy. Żeby dopełnić całościu, w budynku funkcjonował duży Pewex.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.