Unitarka- cóż za radość!

Duże zdjęcie Unitarka- cóż za radość!
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 364
<
>
Unitarka to określenie trochę na wyrost w tym przypadku. Chłopcy są troszkę za młodzi na służbę w Wehrmachcie i to co widać na zdjęciu to podstawowe szkolenie wojskowe w ramach służby RAD. Już od najmłodszych lat przygotowywano młodych mężczyzn do słuzby wojskowej. W wieku 15 lat, gdy chłopcy kończyli swoją "przygodę" z Hitlerjugend trafiali na dwa lata do służb pomocniczych  a następnie do RAD. We wszystkich trzech organizacjach przyswajali już sobie umijętność strzelania, obsługi broni strzeleckiej i podstaw musztry. Na zdjęciu drużyna RAD w jasnych drelichach roboczych wzoru wojskowego i z pierwszowojennymi Gew.98 co można rozpoznać po prostych uchwytach zamków jak i charakterystycznym "uchu" na przednim bączku służącym do mocowania pasa nośnego. Junacy mają na nogach buty marszowe (niektórzy z nogawkami spodni wypuszczonymi na buty) a na głowach furażerki. Tylko jeden z nich nosi pas. 
Data dodania: 8 sierpnia
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1941
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.