Uwielbiam kolejki w parkach rozrywki.

Duże zdjęcie Uwielbiam kolejki w parkach rozrywki.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
370 / 410
<
>
Niestety, pomimo że zdjęcie dosyć ciekawe, trudno cokolwiek o nim napisać. Wygląda na  jednostkę Heer Wehrmachtu jednak nie wykluczam jakiejś jednostki policyjnej. Żołnierz pierwszy od prawej (w pierwszym wagonie) ma przewieszony przez pierś pistolet MP 40. Obok niego na -pierwszym planie- prawdopodobnie oficer- widoczna spod rękawa płaszcza, kabura z bronią krótką. Kolejka wąskotorowa. Ciekawostką są improwizowane drzwi z drewna w spalinowej lokomotywie. Umundurowanie wskazuje na wczesny okres wojny. 
Data dodania: 19 sierpnia 2022
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
20 sierpnia 2022
Mnie najbardziej w tym bawi że fotkę widzieli spece ze speców od kolei i wojska i nico. Zdaje sie że opuszczenie grupy (z powodów bardziej poglądowych) było słuszną decyzją. 
20 sierpnia 2022
Fotka arcyciekawa, ale Misiaczek jest niesamowity. Sorry za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać.
Kustosz
20 sierpnia 2022
Pięknie dziękuję. Rewelacyjny reserch. 
Kustosz
20 sierpnia 2022
Może będę mógł pomóc.
Wygląda ta to, że zdjęcie pochodzi z późnej jesieni 1942 lub zimy 1942/43 i przedstawia kolej wąskotorową "Wolchow Schmalspurbahn" (front leningradzki). Rozstaw szyn 60 cm, łączną długość linii 112 km. Kolej funkcjonowała do stycznia 1944. Zbudowano ją latem 1942 przez 106 oraz 125 Eisenbahn-Bau-Kompanien, z wykorzystaniem radzieckich jeńców.
Widoczna na zdjęciu lokomotywa to Deutz-Motorlok OMZ 122F (HF 40B), wagony to standardowe niemieckie czteroosiowe "Schwere Feldbahnwagen" (stary model, zaprojektowany jeszcze przed I wojną światową).
Lokomotywa w postaci oryginalnej nie miała bocznych drzwi, stąd pewnie w warunkach rosyjskiej zimy zaimprowizowano z drewnianych desek osłone kabiny maszynisty.
Źródło zdjęć frontowych i wagonu: Alfred B. Gottwaldt "Heeresfeld-Bahnen. Bau und Einsatz der militarischen Schamlspurbahnen in Zwei Weltkriegen" (1998)
Zdjęcie lokomotywy: https://enkol.pl/Deutz_OMZ_122_F


Kustosz
19 sierpnia 2022
Dzięki. Rzucałem fotkę na grupę kolejową na FB ale nikt nie rozpoznał modelu lokomotywy ani typu wagonów.
19 sierpnia 2022
Bardzo ciekawa ta lokomotywa.Gratuluję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.