Goebbels mówił że armia zmechanizowana.

Duże zdjęcie Goebbels mówił że armia zmechanizowana.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
268 / 408
<
>
Schweren Feldwagen M. 87 (f) czyli zdobyczny francuski tabor konny w użyciu Wehrmachtu. Wbrew propagandzie, koń w armii niemieckiej był powszechny i jednocześnie występował w bardzo dużych ilościach. O tym jak wielkie były potrzeby Wehrmachtu w tej kwestii niech świadczy fakt jak wiele typów pojazdów zaprzęgowych różnego przeznaczenia występowało a jednocześnie pomimo tego potrzeby były wciąż niezaspokojone co uzupełniano taborem rekwirowanym i zdobyznym z państw okupowanych. Dość powiedzieć iż do końca wojny, wszystkie (!) dywizje piechoty działały w oparciu o tabor pociągowy a dywizje zmotyoryzowane i zmechanizowane to było około 20% całej armii. Miejsce i data zdjęcia nieznane ale obstawiam iż może to być właśnie Francja krótko po zakończeniu walk. Wodoczne zniszczenia w tle. Pododdział piechoty w mundurach M36, bez szelek i raczej bez oporządzenia. Przynajmniej kilku nosi ładownice i broń długą. Dwaj ostatni piechurzy z bronią krótką. Dwaj konni zamykaja kolumnę. Ci dwaj zdecydowanie z bronią długą i ładownicami na pasach. To samo tyczy żołnierzy na koźle. Woźnica ewidentnie ma także puszkę z maską p-gaz.
Data dodania: 21 sierpnia 2022
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
21 sierpnia 2022
Ja mam na myśli inną "końską" piosenkę ale to za dwa zdjęcia.
Kustosz
21 sierpnia 2022
Skoro o taborze wspomniałeś, to:
Jadą wozy czarno-białe taborami...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.