3 krajcary 1800 moneta austriacka

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 5
<
>
Moneta o nominale 3 krajcarów pochodząca z Austrii a dokładnie z okresu Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Przedmiot miedziany, o średnicy 30 mm i wadze prawie 9 g. Monetę wybito w prawie 75 mln egzemplarzy. 

Na awersie, na środku dwugłowy orzeł w koronie trzymający berło i miecz. Na jego piersi wpisana w owal duża cyfra 3 oznaczający nominał. Po bokach orła data- 1800 rok. 

Na rewersie głowa cesarza Franiszka II Habsburga ujęta z profilu patrząca w prawą stronę z laurem we włosach. Na brzegu rewersu napis wpisany w koło: ,,FRANC II D G R I S A GER HVN BOH REX A A"

Poniżej głowy cesarza powinna znajdować się litera odpowiadająca mennicy ale w tym egzemplarzu jest ona niewidoczna.  
Data dodania: 22 sierpnia 2022
Datowanie przedmiotu: 1800
Miejsce pochodzenia: Austria
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.