Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 12
<
>
Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega
Mieści się w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu - Dzikowie, na terenie krajobrazowego parku. W zrekonstruowanych pieczołowicie pokojach, prezentowane są obrazy z Kolekcji Dzikowskiej Tarnowskich m.in. Rembrandta, van Dycka, van Wijcka, Schalckena, braci Carraccich, Albaniego, Rosy, Fidanzy, Dugheta. Zobaczyć tu można także malarstwo polskie z XIX i XX wieku m.in. J.P. Norblina, J. Matejki, J. i W. Kossaków, J. Malczewskiego, H. Rodakowskiego, K. Pochwalskiego. W specjalnej sali prezentowany jest również zbiór rzadkich rękopisów i starodruków z dawnej Biblioteki Dzikowskiej m.in. najstarszy zachowany odpis Kroniki Kadłubka, Statuty    Wislickie, czy rękopis Zemsty
A. Fredry. Ozdobą zbiorów jest unikatowa kolekcja miniatur, głównie autorstwa W. Lesseura.

Muzeum posiada oddział - Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego, w którym prezentowane są cztery wystawy stałe: Siarka w dawnej Polsce, Tradycje górnicze, Tarnobrzeskie Zagłębie Siarkowe oraz Panorama odkrywkowej kopalni siarki w Machowie. W sąsiedztwie Muzeum znajduje się skansen z fragmentami maszyn i urządzeń, jakie pracowały w kopalniach siarki w II połowie XX wieku.

 
Data dodania: 28 sierpnia
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.