Kopalnia Złota Złoty Stok- medal

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 8
<
>
Medal ma 29 mm średnicy i 2 mm grubości. 

Na awersie w środku widnieją dwie postacie- mężczyzna z przedmiotem w dłoniach i dziecko. Po bokach postaci daty 1507 - 1621. Dookoła pierścień kropkowany. Za nim napisy w półkolu: ,,AVRE REICHSTEIN MONETA NOVA".

Na rewersie znajduje się herb miejscowości Złoty Stok (Reichstein)  na Śląsku. Przedstawia orła, który ma na piersi herb wraz z dwoma narzędziami na barkach. Dookoła kropkowanie. Na brzegu rewersu napis w półkolu: ,,KOPALNIA ZŁOTA ZŁOTY STOK". Po bokach monety na krańcu dwa symbole skrzyżowanych młotków. Moneta w bardzo dobrym stanie zachowania. 

 
Data dodania: 29 sierpnia
Datowanie przedmiotu: 1996 - 2022
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.