OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 5
<
>
Na pierwszym zdjęciu niemiecki pancernik typu Deutschland Schleswig-Holstein(przebudowany w 1936r. na "okręt szkolny") ostrzeliwujący 01 wsześnia 1939r Westerplatte.Na drugim zdjęciu napis w wolnym tłumaczeniu" Schleswig-Holstein zdejmie polaczkom skarpetki".Na trzecim zdjęciu major Sucharski z grupą bohaterskich żołnierzy.Jest to pierwszy moment kapitulacji,przed zabraniem przez Niemców płaszczy żołnierzom W.P. Póżniej hitlerowcy oddali płaszcze,ale już bez naramienników. Widać na zdjęciu pod jaką presją psychiczną był major Sucharski i w jaki nieregulaminowy sposób założył pas oficerski.Zdjęcia wykonane przez oficera  z pancernika lub oficera grupy szturmowej Kriegsmarine.Zdjęcia zrobiono na papierze agfa Lupex.
Data dodania: 1 września
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
2 września
Dziękuję pięknie Panowie za miłe słowa.
Kustosz
1 września
Niesamowite zdjęcia!!! Gratuluję;-))
Kustosz
1 września
Gratuluję zdjęć, zwłaszcza dzisiaj wartych przypomnienia.
Warto przy okazji dodać, że Niemcy szybko zorientowali się, że takie zdjęcia, jak to z majorem Sucharskim, nie pomogą im w kreowaniu własnej legendy "bohaterskiego zdobycia zajadle bronionej polskiej twierdzy" i rycerskiego traktowania jej obrońców. Zaaranżowano zatem ponowną inscenizację poddania załogi. Zadbała o to i zdjęcia wykonała 689 Propagandakompanie. Na tych pozowanych fotografiach major Sucharski w nieskazitelnym mundurze i w czapce, a także "przy orderach i szabli" poddaje Składnicę idąc dziarskim krokiem na czele kolumny wojska.
Dobrze, że przypomniałeś ten mniej znany, prawdziwy obraz...
Pozdrawiam serdecznie
1 września
Dziękuję Jurgen.Miłego dnia.
Kustosz
1 września
Rewelacyjny zbiór. Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.