Porozmawiajmy o ekologii.

Duże zdjęcie Porozmawiajmy o ekologii.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
204 / 344
<
>
Grupa żołnierzy z oficerem (kapitan) z jednostki łączności Heer Wehrmachtu rozmawia stojąc przy lekkich pojazdach łączności typu Kfz.17. Wszyscy w mundurach służbowych wzoru 36- oficer dodatkowo w płaszczu. Bardzo dobrze widoczna naszywka wykfalifikowanego łącznościowca u szeregowego po prawej, przy czym jest to wczesna wersja obszycia, na podkładzie z ciemnozielonego sukna. Na takim samym podkładzie wczesna wersja obszycia dla gefreitera u żołnierza stojącego głębiej. Oficer ma na głowie czapkę garnizonową. Widoczni żołnierze noszą wczesne wersje butów marszowych z zapinanymi na trzy sprzączki cholewkami. 
Data dodania: 1 września
Datowanie przedmiotu: 1938 - 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
1 września
A, sztylpy... To zmienia całokształt dyskusji. Opinacze brezentowe weszły dopiero w 1940 wiec przedwojenne zdjęcia z nimi to chyba tylko z wechikułu czasu. Jednakowoż trzewiki (regulaminowo noszone w plecaku) były grubo wcześniej jako element umundurowania roboczego ale tekże do musztry i ćwiczeń. Formą upinania nogawek w przypadku trzewików bywały sztylpy. Jednakowoż na zdjęciu są stare buty niesznurowane z zapinanymi cholewami. To co widać u pana z prawej też, tylko swiatełko odbiło się od dobrze wypucowanej skóry.


1 września
Może,żle się wyraziłem chodziło mi o sztylpy.
Kustosz
1 września
Ale gdzie te opinacze i trzewiki? Bo nie na tym zdjęciu...
1 września
Zapomniałeś o opinaczach do trzewików.Dużo zdjęć widziałem z tym elementem przed wojną.Gratuluję eksponatu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.