OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
146 / 147
<
>
Administracja wojskowa prowadzona była przez płatnika, który wywodził się z dawnych "księgowych". Starszy płatnik (Oberzahlmeister) i płatnik (Zahlmeister) byli urzędnikami wojskowymi średniego szczebla, podrzędni płatnicy (Unterzahlmeister) byli żołnierzami. Ogólnie rzecz biorąc za sztab odpowiedzialny był Senior-Paymaster,a za zarządzanie odzieżą, dla każdego batalionu lub departamentu - Paymaster oraz Sub-Paymaster jako "skarbnik". Regimenty kawalerii miały tylko jednego Paymastera-Oficera i jednego Sub-Paymastera, natomiast Bataliony Inżynieryjne miały 2 Oficerów i jednego Sub-Paymastera.Wszyscy płatnicy musieli nosić mundury jak oficerowie. Mundury urzędników szpitalnych, urzędników prowincjonalnych, urzędników garnizonowych i urzędników wydziału odzieżowego miały jednak odznaki z białego materiału zamiast odznak chabrowych, cytrynowo-żółtych, jasnoniebieskich i czerwonych. Płatnicy mieli jednak srebrne guziki, które zawsze były gładkie (nawet dla urzędników, bo byli wojskowymi). W związku z tym mieli oni srebrne półksiężyce, srebrno-niebieskie paski na epoletach (Epauletten-Tressen) i pętle na  (Passanten-Tressen) oraz naramienniki. Wojskowi-oficerowie również srebrno-niebieski Military-Officialsportépee.Pickelhaube miała zaokrąglony daszek oraz gładki szpic na okrągłej tarczy, orzeł na haubie z dewizką i małym orłem.Na ostatnim zdjęciu stopnie awansu w formie nakrycia głowy.
Data dodania: 16 września
Datowanie przedmiotu: 1905 - 1915
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
18 września
Dziękuję Panowie za miłe słowa.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
17 września
Piękna sztuka. Gratulacje i nieustający podziw :-)
Kustosz Starszy kustosz
17 września
no i znowu mam zawał z samego rana :)
cudeńka, cacuszka i piękności
17 września
Pięknie dziękuję Panowie za opinie.Miłego dnia.
16 września
Piękna wygląda jakby wczoraj była zrobiona. Gratuluję. Pozdrawiam 
Kustosz
16 września
Jak zwykle śliczności.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.