OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
146 / 146
<
>
Administracja wojskowa prowadzona była przez płatnika, który wywodził się z dawnych "księgowych". Starszy płatnik (Oberzahlmeister) i płatnik (Zahlmeister) byli urzędnikami wojskowymi średniego szczebla, podrzędni płatnicy (Unterzahlmeister) byli żołnierzami. Ogólnie rzecz biorąc za sztab odpowiedzialny był Senior-Paymaster,a za zarządzanie odzieżą, dla każdego batalionu lub departamentu - Paymaster oraz Sub-Paymaster jako "skarbnik". Regimenty kawalerii miały tylko jednego Paymastera-Oficera i jednego Sub-Paymastera, natomiast Bataliony Inżynieryjne miały 2 Oficerów i jednego Sub-Paymastera.Wszyscy płatnicy musieli nosić mundury jak oficerowie. Mundury urzędników szpitalnych, urzędników prowincjonalnych, urzędników garnizonowych i urzędników wydziału odzieżowego miały jednak odznaki z białego materiału zamiast odznak chabrowych, cytrynowo-żółtych, jasnoniebieskich i czerwonych. Płatnicy mieli jednak srebrne guziki, które zawsze były gładkie (nawet dla urzędników, bo byli wojskowymi). W związku z tym mieli oni srebrne półksiężyce, srebrno-niebieskie paski na epoletach (Epauletten-Tressen) i pętle na  (Passanten-Tressen) oraz naramienniki. Wojskowi-oficerowie również srebrno-niebieski Military-Officialsportépee.Pickelhaube miała zaokrąglony daszek oraz gładki szpic na okrągłej tarczy, orzeł na haubie z dewizką i małym orłem.Na ostatnim zdjęciu stopnie awansu w formie nakrycia głowy.
Data dodania: 16 września, 16:01
Datowanie przedmiotu: 1905 - 1915
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
18 września, 08:24
Dziękuję Panowie za miłe słowa.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
17 września, 09:25
Piękna sztuka. Gratulacje i nieustający podziw :-)
Kustosz Starszy kustosz
17 września, 08:37
no i znowu mam zawał z samego rana :)
cudeńka, cacuszka i piękności
17 września, 07:56
Pięknie dziękuję Panowie za opinie.Miłego dnia.
16 września, 23:13
Piękna wygląda jakby wczoraj była zrobiona. Gratuluję. Pozdrawiam 
Kustosz
16 września, 23:05
Jak zwykle śliczności.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.