OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
243 / 323
<
>
Żołnierze Heer Wehrmachtu w towarzystwie małolat podczas postoju. Z lewej i po środku żołnierze z korpusu szeregowych. Obaj w mundurach służbowych wzoru 36 przy czym ten z lewej ma naramienniki dedykowane do tego wzoru munduru zaś ten w środku kadru ma już naramienniki w kolorze feldgrau czyli wzoru który wszedł wraz z mundurem wzoru 40. Obaj w butach marszowych i z furażerkami drugiego wzoru. Żołnierz po środku nosi na pasie jedną- potrójną, ładownicę. Po prawej widoczny podoficer w podoficerskiej czapce garnizonowej i mundurze tego samego wzoru co pozostali żołnierze. Dwie ciekawostki- podoficer ma odpięte naramienniki przez co nie możemy stwierdzić jaki dokładnie stopień posiada. Druga sprawa to (nareszcie mam to bardzo dobrze widoczne na zdjęciu) niepełna tresa podoficerska na kołnierzu. Małolaty... cóż, trudno mi powiedzić po ciuchach jaka narodowość ale raczej nie biednie więc chyba jednak Niemcy choć ta wielka kokarda na głowie trochę mi się kojarzy z sowiecką modą.
Data dodania: 17 września, 13:02
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
17 września, 20:57 , edytowany: 17 września, 21:09
Seva- dzięki za wskazówkę. Jak pisałem- to tylko jakieś tam moje wróżenie a nie wiedza. I tak jak pisałem, po odzieniu raczej ta bogatsza część Europy. 
eLeRman63- dziękuję. Będzie jeszcze trochę zdjęć "mundurowych" ale powoli myślę o kończeniu tej kolekcji a moim zamiarem jest zakończenie jej z przytupem wiec będzie trochę... czołgów(!).
Kustosz
17 września, 18:55
Zdjęcie to pikuś (Pan Pikuś) ale opis jak zwykle rewelka.
17 września, 18:13
Myślę że kokarda była modna w tamtych latach w europejskich krajach , mam zdjęcia matki która była dzieckiem w  latach 39/45 i ma też taką kokardę . Pozdrawiam ! 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.