A dzisiaj pójdziemy trochę postrzelać...

Duże zdjęcie A dzisiaj pójdziemy trochę postrzelać...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
319 / 344
<
>
Pluton Luftwaffe- najprawdopodobniej z dywizji polowej lub jakiegoś pododdziału alarmowego, przygotowuje się do wyjścia na akcję. Raczej nie ćwiczenia o czym świadczą na przykład granaty trzonkowe widoczne na zdjęciu a będące częścią uzbrojenia żołnierzy. Dowódca (przed formacją- tyłem) chyba w stopniu podoficerskim ma na plecach MP40 bez magazynka i broń krótką w kaburze. Podoficer na pierwszym planie uzbrojony w MP28 lub MP41. To co widać na jego pasie to nie mapnik a wczesna wersja ładownicy na magazynki do pistoletu maszynowego (dedykowana na przykład do MP28 lub EMP35). W prawej ręce trzyma granat trzonkowy. Po lewej widoczny, stojący na ziemi- MG13. Wszyscy w mundurach służbowych z butami marszowymi i czapkami polowymi wzoru 43. U żołnierzy można wypatrzeć takie elementy oporządzenia jak płachty przeciwchemiczne i hełmy troczone do pasa. Na hełmach widoczne kalkomanie- orły wzoru dla Luftwaffe.
Data dodania: 21 września, 11:01
Datowanie przedmiotu: 1943 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.