OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
324 / 361
<
>
Grupa żołnierzy przy odśnieżaniu. Śnieżne zimy, podobnie jak mokre, błotne wiosny i jesienie były sporym problemem dla wojsk niemieckich na froncie wschodnim. O ile zimą było łatwiej z powodu zmarznietej ziemi co czyniło drogi przejezdnymi o tyle duża ilosc śniegu powodowała ich nieprzejezdność ale także często problemy z odnajdywaniem szlaków. Trudno rozpoznać formację ale widać niektóre elementy umundurowania i oporządzenia. Żołnierze z lewej mają drelichowe, jasne spodnie robocze. U jednego żołnierza widać hełm troczony do pasa. U innego puszkę z maską p.gaz. Widać też menażki. Wszyscy raczej w butach marszowych i furażerkach na głowach. Po długosci bluz mundurowych, nasyceniu furażerkami oraz kroju w/w zgaduję iż jest to pododdział Luftwaffe. W tle widoczny drogowskaz (taki bardziej cywilizowany, mniej wschodni).
Data dodania: 25 września
Datowanie przedmiotu: 1941 - 1944
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.