Scharfschütze z 3. Gebirgsjager Division.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
43 / 94
<
>
Scharfschütze w stopniu unterfeldwebla z 3. Gebirgsjager Division- wschodnie Karpaty, lato 1944. 

Strzelec wyborowy ubrany w bluzę wzoru 40 oraz wczesne spodnie w kolorze stalowoszarym. Na nogach buty górskie bez owijaczy a jedynie wyciągniętymi na zewnątrz skarpetami. Oporządzenie to pas główny z dwoma ładownicami, chlebak z troczoną manierką oraz szelki bojowe. Na głowie bergemutze z wpiętą szarotką. Na prawym ramieniu naszywka Gebirgsjagers z szarotką poza tym młodszy sierżant nosi baretkę EKK II, Odznakę Szturmową Piechoty oraz Odznakę Wojskowego Przewodnika Górskiego. Strzelec uzbrojony w karabin Kar98K systemu Mausera z celownikiem optycznym Ajack o powiększeniu x4 na późniejszej wersji podstawy.

W armii niemieckiej nie było etatowych stanowisk strzelców wyborowych. Funkcje te najczęściej pełnli żołnierze którzy wykazywali sie dobrymi wynikami strzeleckimi i ochotniczo zgłosili sie do tego rodzaju służby. Często w efekcie byli wyciągani ze swoich pododdziałów i podlegali od tej pory bezpośrednio dowódcom swoich kompanii. Doświadczenia nabierali sami na zasadzie prób i błędów. Dopiero w późniejszym okresie rozpoczęto szkolenia i kursy na które wysyłano zrówno strzelców którzy nabrali już doświadczenia na polu walki jak i młodych, którzy dopiero zostali wytypowani do tego typu służby ponieważ w późniejszym okresie wojny doceniono strzelców wyborowych jako ważny elemnet w taktyce walki piechoty. 

Zwracam uwagę na zdjęcie referencyjne gdzie żołnierz ma założnone brezentowe opinacze do butów górskich co było bardzo żadkim, nieregulaminowym zwyczajem.Figura w skali 1/6 złożona z detali wyprodukowanych przez Dragon Models Ltd i Dragon in Dreams.
Data dodania: 28 września 2022
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
28 września 2022
Dziękuję. Cieszę się że się podoba.
28 września 2022
Powoli brakuje mi słów podziwu. Doskonałość sama w sobie. 
Kustosz
28 września 2022
Dziękuję. Powoli kolekcja dobija do setki... Będzie małe święto :)
Kustosz
28 września 2022
Kolejna perełka w kolekcji... 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.