OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 7
<
>
Jest to ostatni model z serii oznaczanej jako „PM”. Od pozostałych różni się obecnością złącza gwintowego Rd40x4mm (w PM-1 i PM-3 można było korzystać jedynie z dedykowanych wkładek filtrujących). Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest stosowanie wszystkich popularnych pochłaniaczy, filtropochłaniaczy i aparatów doprowadzających powietrze typu AT-3M, AT-4M, itd. Z racji gorszej szczelności względem klasycznych masek (2 punkty regulacji zamiast 5 lub 6) należało jednak bezwzględnie stosować rurę łączącą. Dodatkowo za szczelność i przyleganie półmaski, podobnie jak w pozostałych modelach serii PM, odpowiedzialna była gąbka znajdująca się na jej wewnętrznym obrzeżu, lecz ma ona tendencję do odrywania się identycznie jak w moim egzemplarzu. Wytwórcą PM-4 była Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "DELTA" Warszawa II Zakład w Złochowicach. Jej symbol handlowy to OP-124.
 
Data dodania: 17 października
Datowanie przedmiotu: 1970 - 1990
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.