OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 7
<
>
"Saturn" była jedną z wielu  półmasek przeciwpyłowych produkowanych w okresie PRL-u. Nietypowa jak na sprzęt ochronny nazwa wzięła się od jej jedynego wytwórcy - Spółdzielni Inwalidów "Saturn" w Warszawie. Konstrukcja półmaski jest bardzo prosta, ma ona tylko po jednym pasku służącym do regulacji na stronę, a jej czasza jest wykonana z gumowej pianki, która należy dopasować do kształtu twarzy. Jej głównym zastosowaniem jest ochrona przed pyłami tworzyw sztucznych i włókienniczych, drewna, itp. W odróżnieniu od innych modeli nie była stosowana wyłącznie w przemyśle, niewielką ich ilość można znaleźć również porozrzucaną po schronach należących do OC. Półmaska nadaje się do wielokrotnego użytku, wystarczy ją umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Na tle innych modeli z podobnego okresu wyróżnia się ona zdecydowanie nietypowym doborem kolorów. Niestety użyte materiały nie są najwyższej jakości, da się to zauważyć nawet na zdjęciach. Jej symbol handlowy to OP-98.

 
Data dodania: 21 października
Datowanie przedmiotu: 1980
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.