Ciepłe koryto.

Duże zdjęcie Ciepłe koryto.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
334 / 344
<
>
Na zdjęciu cały pluton przeciwpancerny (Panzerjager) podczas postoju. Na pierwszym planie żołnierze spożywają posiłek z menażek. Tutaj muszę wtrącić uwagę na temat ubioru żołnierza leżącego po prawej- ma on na sobie bluzę sportową z ropinanym na zamek kołnierzem. Swego czasu pisałem iż ubiór tego typu funkcjonował tylko w Luftwaffe co jednak nie jest prawdą. Ubiory sportowo- treningowe były używane w całym Wehrmachcie. W tle cztery działa przeciwpancerne PAK 3.7cm. wraz z wersją artyleryjską Kfz 69 (Krupp Protze), oraz pojazdy kompanijne (zaplecze logistyczne kompanii). Etaty z 1941 roku mówiły o kompanii niszczycieli czołgów składającej się z trzech takich plutonów (łącznie 12 dział) oraz pododdziałów kompanijnych takich jak sztab, pododdział zaplecza (medyczny, kuchnia polowa), pododdział transportowy oraz czołówka techniczna. Kompanie tego typu były stałym elementem dywizji pancernych i zmechanizowanych.
Data dodania: 30 października
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
3 listopada
Dziękuję bardzo.
Kustosz
2 listopada
Jak zwykle ciekawe zdjęcie i świetny opis. Gratuluję eksponatu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.