Patrzajta jaką bryczkę se kupiłem.

Duże zdjęcie Patrzajta jaką bryczkę se kupiłem.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
339 / 344
<
>
SdKfz 251/6 Ausf. A. czyli wóz dowodzenia zabudowany na najwcześniejszej wersji półgąsieniocowego średniego transportera opancerzonego. Dobrze widoczna antena ramowa nad kadłubem. Wozy te są często mylone z wersją łączności SdKfz 251/3 z uwagi na to iż z zewnątrz wyglądały dokładnie tak samo. Różnicę stanowiło wyposażenie  wewnetrzne. Wersja sztabowa na przykład często posiadała maszyne szyfrującą Enigma. Na zdjęciach archiwalnych, najłatwiejszym sposobem odróżnenia w/w pojazdów jest obecność wyższych oficerów na pokładzie lub w kontekście pojazdu na zdjęciu. Tutaj mamy taki przypadek. W pojeździe, tuż przy burcie widoczny wyższy oficer (prawdopodobnie pułkownik) w rozmowie z oficerami (wyraźnie jest to narada w warunkach polowych). Po prawej stronie pod wspornikiem anteny widoczny wizjer który wskazuje na wersję A pojazdu. Z boku są obecni oficerowie biorący udział w naradzie. Dwaj są w płaszczach z czego jeden w w pierwszej wersji furażerki oficerskiej która wskazuje na dośc wysoki stopień (były bardzo modne wśród wyższych oficerów) a  drugi w oficerskiej czapce polowej (crusher). Poza tym, tyłem, oficer z jednostki kawaleryjskiej lub wykorzystującej konie jak na przykład artyleria (nosi ostrogi), a ciekawostka jest fakt iż nosi on szelki bojowe co wskazuje że jest oficerem liniowym. Głębiej żołnierz o nieokreślonym stopniu ale obstawiam iż może być albo młodszym oficerem lub ordynansem jedego z wcześniej opisanych. Myśle że zdjęcie wykonano najpóźniej w 1941 w czasie wykonywania operacji Barbarossa.
Data dodania: 13 listopada, 12:20
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1941
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
13 listopada, 23:11
Dzięki. No niestety, widać nie godzien jestem.
Kustosz
13 listopada, 23:06
Ciekawa fota i ciekawa analiza. A niezawodne algorytmy już zrzuciły zdjęcie o dwa dni w dół...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.