Wycieczki krajobrazowe- tanio!

Duże zdjęcie Wycieczki krajobrazowe- tanio!
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
340 / 344
<
>
PzKpfw I Ausf. A. przebudowany na pojazd do szkolenia kierowców pojazdów gąsenicowych. Pojazd to standardowy czołg (tzw. "jedynka") ze zdjętą całą górną nadbudówką pancerza wraz z wieżą przez co powstał całkowicie odkryty pojazd gąsienicowy. Widoczne bardzo dobrze detale pojazdu takie jak zawieszenie, układ wydechowy czy na przykład dość znacznych rozmiarów sygnał dźwiękowy (klakson) na przedniej płycie pancerza. Żołnierze noszą płaszcze wczesnego wzoru z ciemnozielonymi kołnierzami i furażerki drugiego wzoru. Ciekawostką jest iż wszyscy mają wyciągnięte maski p.gaz z puszek i powieszone na szyi jak do "gotowość" zaś kierowca ma maskę założoną. Być może był to elemnt szkolenia mający przyzwyczaić przyszłych kierowców pojazdów pancernych do ograniczonej widocznośći która była normą w tego typu pojazdach. Zwracam uwagę też na gogle na szyjach siedzących żołnierzy. Dosyć trudno to stwierdzić jednoznacznie ale wydaje się że spod kołnierzy płaszczy wystają kołnierze ciemnych bluz pancerniackich które zlewają się na zdjęciu z kołnierzem płaszcza. Szewrony waffenfarbe na furażerkach są lekko szare więc może to być w realu kolor różowy (waffenfarbe dla panzerwaffe). Zastosowanie wczesnych czołgów takich jak PzKpfw I, do szkolenia nowych załóg było powszechne gdy po doświadczeniach bojowych 1939- 1941 okazało się że są mocno odstające od potrzeb pola walki.
Data dodania: 15 listopada, 10:31
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1942
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 2 razy od 15 listopada, 10:31
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
25 listopada, 11:09
To w sumie był w pewnym momencie wojny, najpopularniejszy pojazd do szkolenia kierowców pojazdów gąsienicowych.
25 listopada, 09:01
Takiego to jeszcze nie widziałem. Super.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.