Nie no, to się nie sprzeda...

Duże zdjęcie Nie no, to się nie sprzeda...
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
341 / 344
<
>
Ciężki samochód pancerny SdKfz 231 (6 rad), prawdopodobnie podczas jakichś testów lub pokazów terenowych. Brak oznaczeń przynalezności państwowej. Za to po lewej widoczna grupka wyższych oficerów wszystkich trzech rodzajów wojsk Wehramchtu. Ten typ pojazdów szybko ustąpił pola nowocześniejszym i dużo bardziej mobilnym pojazdom ośmiokołowym które nosiły takie samo oznaczenie z dopiskiem- 8 rad. Te sześciokołowe zaczęły być wycofywane z linii po 1940.
Data dodania: 19 listopada, 12:17
Datowanie przedmiotu: 1935 - 1939
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 3 razy od 19 listopada, 12:17
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
19 listopada, 15:38 , edytowany: 19 listopada, 15:46
Tak naprawdę to był zabudowany na ramie i zawieszeniu standardowej ciężarówki co nie wróżyło już na samym początku sukcesu. Szczególnie w kontekście dzielności terenowej. Późne Ośmiokołowe pojazdy były zbudowane w zasadzie od podstaw, z zawieszeniem niezależnym montowanym do nadwozia samonośnego a do tego zapewniony był napęd 8x8 podczas gdy w sześciokołowych napędzane były tylko dwie tylne osie-  choć mowa tutaj o serii SdKfz 234. Pośrednia wersja pojazdów czyli SdKfz 231 (8 rad) miala trochę inną konstrukcję zawieszenia ale było ono i tak lepsze niż w sześcikołowym poprzedniku.
Kustosz
19 listopada, 13:53
Za mało osi miał...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.