6 BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 10
<
>
Odznaka pamiątkowa ma kształt krzyża kawalerskiego barwy oliwkowej ze srebrną obwódką. Kolor oliwkowy nawiązuje do barwy beretów żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Pośrodku krzyża znajduje się herb województwa mazowieckiego, które jest rejonem odpowiedzialności 6MBOT. Na górnym ramieniu krzyża umieszczona jest srebrna cyfra „6” – numer taktyczny 6MBOT. Na lewym i prawym ramieniu krzyża umieszczone są odpowiednio srebrne litery „MB” i „OT” – skrót nazwy 6MBOT. Na dolnym ramieniu krzyża umieszczony jest srebrny Znak Polski Walczącej. Pomiędzy ramionami krzyża za herbem znajdują się dwa skrzyżowane karabiny polskiej produkcji – MSBS „Grot”, będące na wyposażeniu żołnierzy 6MBOT. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 6/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 15 stycznia 2020 r.
wymiary : 45x45 mm
wykonanie : Andrzej Panasiuk
Data dodania: 22 listopada 2022
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.