OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 66
<
>
GS należy wraz z MG-6(P) do osobnej subkategorii masek pełnotwarzowych, które stosuje się jedynie w połączeniu z aparatami oddechowymi o obiegu zamkniętym (typu M61, W70, itd.). Nie należą one do masek filtrujących, ponieważ nie posiadają złącza gwintowego pozwalającego na przykręcenie pochłaniacza/filtropochłaniacza. Cechą charakterystyczną jest również brak zbędnego w tym przypadku zaworu wydechowego. Z powodu swojego specjalistycznego przeznaczenia była używana praktycznie tylko przez straż pożarną i jednostki ratownictwa górniczego. Na podstawie GS została opracowana maska GSP i jej modernizacja - GSP-M, które są przystosowane do korzystania ze wszelkich urządzeń filtracyjnych z gwintem 40x4mm GOST. Bardzo charakterystyczną cechą GS i GSP jest panoramiczny wizjer wyposażony w wycieraczkę zbierającą osadzającą się parę wodną. Pomimo nietypowej budowy nie jest ona jednak zbyt praktyczna z powodu słabego pola widzenia i dużej tzw. martwej przestrzeni. Obie te niedogodności są wynikiem dużego odsunięcia wizjera od twarzy użytkownika. Według niektórych opracowań maska byłą produkowana w tylko jednym rozmiarze, lecz istnieją sprzeczne źródła mówiące o istnieniu przynajmniej kilku.

 
Data dodania: 29 listopada, 17:14
Datowanie przedmiotu: 1977
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.